Deschloroketamino apžvalga

Published:

Dechlorketaminas (DCK) yra neseniai išpopuliarėjęs disociacinis vaistas. Tai ketamino, populiaraus anestetiko, kuris pasižymi disociaciniu poveikiu, darinys. DCK yra stipresnė ir ilgiau veikianti ketamino alternatyva, todėl buvo pranešta, kad jis sukelia tokį poveikį kaip disociacija, euforija ir haliucinacijos. Šiame straipsnyje apžvelgiama DCK apžvalga, įskaitant bendrą informaciją, istoriją, dozavimą, administravimą, vartotojų atsiliepimus ir kt.

Bendra informacija apie deschloroketaminą

DCK tyrimų cheminė medžiaga yra balti kristaliniai milteliai, tirpūs vandenyje ir alkoholyje. Nuo ketamino jis skiriasi tuo, kad iš fenilo žiedo (atomų grupės) pašalintas chloro atomas. DCK priskiriamas prie disociacinių narkotikų, sukeliančių atsiskyrimo nuo realybės jausmą. Šis jausmas sukelia disociaciją, depersonalizaciją ir derealizaciją. Taip pat žinoma, kad jis sukelia euforijos jausmą, haliucinacijas ir pažinimo sutrikimus.

DCK paprastai parduodamas miltelių arba kristalų pavidalu ir gali būti vartojamas įvairiais būdais. Tokie būdai yra geriamasis vartojimas, įkvėpimas į nosį, garinimas ir žvakutė, kuriuos aptarsime vėliau. DCK poveikis gali trukti kelias valandas, ir yra žinoma, kad jis yra stipresnis ir ilgiau trunkantis nei ketamino. Vartotojams, ieškantiems teisėtų narkotikų, gali tekti ieškoti alternatyvos, nes šis narkotikas daugelyje šalių yra nelegalus. Tačiau tai gali būti pilkoji teisinė zona, todėl, atsižvelgiant į vietovę, ji techniškai gali būti priskiriama prie teisėtų narkotikų.

Dechloroketaminas Istorija

Toliau šioje mokslinių tyrimų cheminių medžiagų apžvalgoje apžvelgsime šio vaisto istoriją. DCK istorija prasidėjo 1960 m., kai “Parke-Davis” pirmą kartą jį sukūrė. Tačiau jis niekada nebuvo parduodamas medicinos reikmėms. Tiesą sakant, jo, kaip rekreacinio narkotiko, potencialas buvo ištirtas tik gerokai vėliau. 2010-aisiais DCK pradėjo populiarėti pogrindinėje narkotikų rinkoje. Nuo tada jis tapo populiaria ketamino alternatyva.

DCK vartojimas sukėlė keletą nepageidaujamų poveikių, įskaitant psichozę, traukulius ir mirtį. Nepaisant šios rizikos, DCK ir toliau vartoja daug žmonių dėl jo disociacinio poveikio.

Dozavimas ir vartojimas

Dabar mes išnagrinėsime dozę ir administravimą kaip šios DCK apžvalgos dalį. Yra daug būdų, kuriais vartotojai gali vartoti šį vaistą. Tai yra geriamasis vartojimas, nosies insufliacija, garinimas ir žvakutė. Tinkama DCK dozė priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant vartotojo kūno svorį, toleranciją ir vartojimo būdą.

Vartojimas per burną

Vartojant per burną, DCK paprastai maišomas su skysčiu, pavyzdžiui, vandeniu ar sultimis. Tada vartotojas tiesiog nuryja mišinį. Poveikis gali pasireikšti nuo 20 minučių iki 2 valandų, priklausomai nuo medžiagų apykaitos ir maisto kiekio vartotojo skrandyje. Yra žinoma, kad geriamojo vartojimo poveikis yra ne toks stiprus kaip kitų vartojimo būdų, tačiau jis gali trukti kelias valandas.

Nosies insufliacija

Tai dar vienas populiarus DCK vartojimo būdas. Milteliai arba kristalai švirkščiami pro šnerves. Vartotojai gali pajusti poveikį per kelias minutes. Suleidus į nosį, narkotikų poveikis būna intensyvesnis ir trumpesnis nei vartojant per burną.

Garinimas

Vaporizavimas yra palyginti naujas DCK vartojimo būdas, kai milteliai arba kristalai kaitinami, kad susidarytų garai, kurie įkvepiami. Garinant poveikis pasireiškia greitai ir yra intensyvesnis nei vartojant per burną.

Žvakutė

Žvakutė yra neabejotinai retesnis DCK vartojimo būdas. Šis unikalus vartojimo būdas apima vaisto švirkštimą į tiesiąją žarną naudojant žvakutę. Poveikis yra panašus į geriamojo vartojimo poveikį, tačiau gali būti dar stipresnis.

Perdozavimas

Pakartotinė dozė yra tada, kai vartotojai vartoja papildomas DCK dozes po to, kai pradinė dozė išnyksta. Tai įmanoma vartojant DCK, tačiau dėl to gali sustiprėti šalutinis vaisto poveikis. Vartotojai turi palaukti bent 2 valandas po pirmosios dozės, kol vėl pradės vartoti.

Vartotojo Deschloroketamine atsiliepimai

Naudotojų atsiliepimai apie DCK labai skiriasi: vieni naudotojai praneša apie teigiamą, kiti – apie neigiamą patirtį. Kai kurie vartotojai praneša, kad pavartoję DCK jaučiasi atsipalaidavę ir euforiški, o kiti – neramūs ir paranojiški. Vaisto poveikis taip pat priklauso nuo dozės ir vartojimo būdo. Taigi, nėra patikimo būdo numatyti, kokį poveikį ir kokiu laipsniu patirs naujas naudotojas.

Poveikio pradžia

Paprastai DCK poveikis paprastai pasireiškia per 10-20 minučių po vartojimo, nors jis gali skirtis tarp atskirų asmenų ir priklausyti nuo tokių veiksnių kaip dozė, grynumas ir vartojimo būdas. DCK poveikis gali trukti kelias valandas, o kai kurie vartotojai praneša apie liekamąjį poveikį iki 24 valandų po vartojimo.

Disociacija

DCK vartotojai praneša, kad patiria įvairių disociacinių efektų. Jie apima atsiskyrimo nuo realybės jausmą, pakitusį laiko ir erdvės suvokimą, jutiminės patirties, pavyzdžiui, regos, garso ir lytėjimo, pokyčius.

Kai kurie vartotojai praneša, kad jaučia euforiją ar ramybę, o kiti gali patirti sumišimą, dezorientaciją ar nerimą. Šios tiriamosios cheminės medžiagos disociacinis poveikis atskiriems asmenims gali labai skirtis ir priklauso nuo tokių veiksnių kaip dozė, grynumas ir vartojimo būdas.

Pakitęs laiko suvokimas

Šis poveikis gali pasireikšti įvairiais būdais. Vartotojai praneša, kad laikas sulėtėja arba pagreitėja. Jie taip pat gali jausti belaikiškumo jausmą arba atsiribojimą nuo dabarties momento.

Kai kurie vartotojai gali jausti, kad kasdienė veikla užtrunka ilgiau nei įprastai. Kiti gali patirti laiko dilatacijos pojūtį, kai atrodo, kad laikas bėga greičiau. Be to, kai kurie naudotojai gali jaustis taip, tarsi būtų atsidūrę už laiko ribų arba kad laikas nebeegzistuoja.

Pakitęs laiko suvokimas kai kuriuos naudotojus gali dezorientuoti arba suklaidinti. Tai gali net prisidėti prie kitų psichologinių padarinių, pavyzdžiui, nerimo, sumišimo ar iškreipto realybės suvokimo.

Haliucinacijos

DCK ir kitų disociacinių medžiagų vartotojai praneša, kad patiria regos ir klausos haliucinacijas. Kai kuriems žmonėms haliucinogeninis DCK poveikis gali būti malonus arba gydomasis. Tačiau kitiems jie gali kelti nerimą arba būti nepatogūs.

Antiklimaksas (“Comedown”)

Kai kurie vartotojai pranešė, kad po DCK vartojimo pasireiškė įvairūs šalutiniai poveikiai, įskaitant fizinius simptomus, tokius kaip nuovargis, galvos skausmas ir pykinimas, taip pat psichologinius simptomus, tokius kaip nerimas, depresija ir sunkumai susikaupti. Šis poveikis gali būti ryškesnis vartojant didesnes dozes arba ilgai vartojant medžiagą.

Galimas šalutinis deschloroketamino poveikis

Galimas šalutinis DCK vartojimo poveikis gali būti pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas, sumišimas ir dezorientacija. Be to, vartojant dideles dozes arba ilgai, gali padidėti sunkesnio šalutinio poveikio, pavyzdžiui, traukulių, kvėpavimo slopinimo ir net mirties, rizika. Ilgalaikis disociacinių medžiagų, tokių kaip DCK, vartojimas taip pat gali sukelti psichologinių ir kognityvinių problemų, tokių kaip atminties praradimas, nerimas, depresija ir psichozė.

Svarbu pažymėti, kad DCK ir kitų cheminių medžiagų, naudojamų moksliniams tyrimams, naudojimas nėra patvirtintas žmonių maistui ir nėra reguliuojamas sveikatos priežiūros institucijų. Todėl šių medžiagų grynumas ir saugumas negali būti garantuotas, o vartotojai, jas vartodami, labai rizikuoja.

Related articles

Recent articles